Fakültemiz Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğrencilerinden Onkoloji Servisinde Tedavi Gören Hastalar İçin Müzik Dinletisi

Prof. Dr. İrfan ÇİÇİN’in teşvikleri ile Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü (Tıp Fakültesi Hastanesi) Onkoloji Servisinde tedavi gören Kanser hastalarının şikayetlerini hafifletmek, yaşam kalitelerini arttırmak, kendilerine hizmet eden sağlık çalışanlarının da moral ve motivasyonlarını arttırarak destek olmak amacıyla, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Balkan Gençlik Korosu Topluluğu Topluluk Başkanı Sinan ÇELİK ile Yaratıcı Oyun Dans ve Müzik Eğitimi Topluluğu Topluluk Başkanı Ezgi KAMAR gönüllü olarak yan flüt ve gitar eşliğinde bir müzik dinletisi sunmuştur.

Öğleden önce bir saat ve öğleden sonra bir saat olmak üzere iki saat süren müzik dinletisi tedavi gören hastalar ve tedavi eden sağlık çalışanları tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Müzik dinletileri haftanın belirli günlerinde ve sürekli periyotlar ile Onkoloji Servisinde devam edilecektir.

Bu anlamlı etkinliğe katkılarından dolayı Fakültemiz Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri Ezgi KAMAR ve Sinan ÇELİK’i kutluyoruz.
Ek Resimler
Bu içerik 15.06.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 74 kez okundu.