Dekanın Mesajı

Resim

Sevgili Öğrenciler,

Fakültemizdeki lisans programlarımızı tercih ederek ailemize katılmanızdan ötürü sizleri kutluyorum. Fakültemize, Üniversitemize ve tarihi dokusu ve kültür birikimiyle ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan, adeta bir açık hava müzesi Edirne’mize hoş geldiniz.


2023-2024 eğitim-öğretim yılında yeni öğrencilerimiz ile birlikte halen eğitimlerine devam eden mevcut öğrencilerimizle birlikte güzel, başarılı bir dönem geçirmeyi diliyoruz.


Fakültemizde 8 Bölüm, 15 Anabilim Dalı bulunmaktadır. 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarına göre 10 Lisans Programımızın da (Fen Bilgisi Öğretmenliği bir aday eksikle) kontenjanları %100 dolmuştur.

Resim

Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Lisans Programlarına ise öğrencilerimiz Özel Yetenek Sınavına katılarak yerleşmişlerdir (Bkz. Müzik Öğretmenliği Özel Yetenek Sınav Sonuçları; Bkz: Resim-İş Öğretmenliği Özel Yetenek Sınav Sonuçları)

Fakültemizde eğitim etkinlikleri iki ayrı yerleşkede, toplam 45 amfi, çeşitli özellikli ve farklı ebatta derslik ve laboratuvarlarda gerçekleştirilmektedir. Fakültemiz genç ve dinamik bir öğretim üyesi kadrosuna sahiptir. Balkan ülkelerine yakın olması nedeniyle bir bölge üniversitesi olma niteliğini amaç edinen üniversite ve fakültemizde çok sayıda uluslararası öğrenci okumakta, ulusal ve uluslararası proje ve etkinlikler gerçekleştirilmekte, bu proje ve etkinlikler ülke sınırları dışında da büyük etki yaratmaktadır.

Bu sene 8 öğretmenlik lisans programımız EPDAD (Öğretmenlik Eğitim Programları ve Akreditasyon Derneği) tarafından akredite edilmiştir. Bir nitelik göstergesi olan bu durum, çalışmalarımızın ne kadar doğru ve gittikçe ne kadar artan bir ivme ile yapıldığının tescili olmuştur.

Eğitim Fakültemizde alacağınız eğitimlerin ve katılacağınız faaliyetlerin; öncelikle sizlere ve ailelerinize sonra ülkemize ve tüm insanlığa faydalı sonuçlar getirmesini temenni eder, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize, akademik ve idari personele, tüm paydaşlarımıza ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.

Prof. Dr. Sevinç MADEN
Dekan V.

Arşiv:

Bu içerik 25.08.2023 tarihinde yayınlandı ve toplam 713 kez okundu.