Fakültemiz 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanı İle Yatay Geçiş Duyurusu (Ek Madde-1)

Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin Ek Madde 1'i uyarınca;

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için Üniversitemiz birimlerine Ek Madde 1 (Merkezi Yerleştirme Puanı) ile yatay geçiş başvurularının Yatay Geçiş Başvuru ve Değerlendirme Takvimi’nde  belirlenen tarihler içerisinde istenilen bilgi ve belgeler ile birlikte Fakültemize yapılması gerekmektedir.

Başvurular şahsen, kargo veya posta ile Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi 22030 Edirne adresine yapılabilir.  (Posta ve kargo yolu ile yapılan başvurulardan kaynaklanan gecikmelerden dolayı sorumluluk kabul edilmemekte olup, belge ulaştırılması ile ilgili teyit işlemi posta kuruluşundan yapılmalıdır.)

Koronavirüs (Covid-19)) salgını nedeniyle yatay geçiş başvuruları elektronik ortamda da alınabilecektir.   Öğrenci İşleri  E-Posta:  ogr05@trakya.edu.tr 

Elektronik ortamda başvuru yapacak öğrencilerin, istenen belgeleri PDF formatında, dosya adı belge türü-T.C. Kimlik no (örn: dilekçe-24681012146, transkrip-24681012146) olarak adlandırarak, bütün belgeler tek e-postada ogr05@trakya.edu.tr  adresine göndereceklerdir. E-posta konu alanında ekmadde1-ad-soyad-T.C. Kimlik No-bölüm-sınıf yazılmalıdır.(örn: ekmadde1-Ahmet-Meric-24681012146-okuloncesi-2) 


ÖSYM Kılavuzunda Yer Alan Programlara Ait Öğrenci Kontenjanının % 30'unu Geçmeyecek Kadar Kontenjan Bulunmaktadır.

Yatay Geçiş Başvuru ve Yerleştirme Takvimi için Tıklayınız

Ek-Madde 1 Karar Metni ve Başvuru Şartları için Tıklayınız

Taban Puanları için Tıklayınız


Yatay Geçiş Dilekçesi için Tıklayınız.

Başvuru İçin İstenen Belgeler: 

  1. Başvuru Dilekçesi
  2. ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi ve LYS Sonuç Belgesi
  3. Öğrenci Not Belgesi (Transkript) 
  4. Disiplin cezası almadığına ilişkin belge 
  5. Öğrenci Belgesi 
  6. Ders Planı ve Ders İçeriği
  7. 1)    Daha Önce Ek.1. Maddeden Yatay Geçiş Yapmadığına Ve Yatay Geçiş Yapmasında Sakınca Olmadığına dair belge (diğer belgelerde belirtilebilir)

  8. DGS ile Yerleşen Öğrencilerin DGS Sonuç Belgesi ve DGS Yerleştirme Belgesi
  9. Hazırlık Sınıfında Başarılı Olduğunu Gösterir Belge (Hazırlık Sınıfı Olan Bölümlerimiz için)
Bu içerik 18.07.2022 tarihinde yayınlandı ve toplam 2203 kez okundu.